українськаenglish rss новини


Про бібліотеку
Каталог
Нові надходження
Ресурси
Послуги
Діяльність
Новини та події
Інформація
Віртуальна довідка
Election
 
 
Вийшли друком у 1998 р.
 

  1. Романюк М. М. Українська преса Північної Буковини, 1870 - 1918 рр.Львів: Фенікс, 1998.- 200 с.
    ISBN 966-02-0461-2

      У монографії на основі архівних матеріалів, періодичних видань досліджується становлення та розвиток української преси Північної Буковини Другої половини XIX - поч. XX ст., осмислюються складні процеси її функціонування в умовах панування Австро-Угорської імперії, аналізується тематика та зміст видань, їх вплив на формування національної самосвідомості населення.
      Для наукових працівників, істориків, культурологів, журналістів, політологів, краєзнавців, громадських і політичних діячів.

  2. Качкан В. Хай святиться ім'я твоє: Українознавство та пресологія (XIX - перша половина XX ст.) / Наук. ред. М. Романюк.- Кн. 3.- Львів: Фенікс, 1998.- 368 с.
    ІSВN 5-87322-078-0

      До третього тому задуманого автором монографічного серіалу українознавства залучено малознані, а переважно невідомі імена українських письменників, учених, громадсько-культурних і суспільно-просвітницьких діячів, визнаних публіцистів, редакторів, організаторів редакційно-видавничого процесу, пресо- і книгознавців, які в умовах комуністичного тоталітаризму й українофобної ідеології були за межами національної історіософії та етнокультури.
      Книга містить більше сотні унікальних ілюстративних матеріалів і документів. Написана на основі архівних джерел, раритетних видань, епістолярії, газетно-журнальної періодики.
      Для наукових працівників і вчителів, аспірантів і студентів, громадських та просвітницьких діячів.

  3. Крушельницька Л. Чорноліська культура Середнього Придністров'я (за матеріалами непоротівської групи пам'яток).- Львів, 1998.- 224 с.- 113+2(дод.) рис.- 3(ненум.) табл.- Бібліографія: 178 назв.
    ISBN 966-02-0454-Х

      У книзі вперше повністю публікуються матеріали досліджень непоротівської групи пам'яток кінця Х - поч. VII ст. до н. е. Археологічні пам'ятки, розташовані в зонах активних етнокультурних та торгових контактів, зберігають найбільше джерел, які дають уявлення про історичні, економічні та культурні процеси давнини. Саме такими пам'ятками є групи поселень і могильників поблизу с. Непоротів в Чернівецькій області, широкі дослідження яких проведено у 1974-1980 рр., і які затоплені сьогодні водосховищем Дністровської ГЕС. Крім проблеми походження однієї з яскравіших на території України археологічної "чорноліської" культури IX- VIII ст. до н. е., відкриті старожитності характеризують три цікаві етапи розвитку Середнього Придністров'я: переддень кіммерійської експансії в Український лісостеп; період панування вершницької (кіммерійської?) культури і етап певних змін, що відбулися на цих землях у т. зв. ранньоскіфському періоді.
      Видання розраховане на науковців, краєзнавців, викладачів історії та археології, студентів і усіх, хто цікавиться давнім минулим України.

  4. Антонюк Н. В. Література і мистецтво в Західній Україні періоду Другої світової війни..-Львів, 1998.-54 с.

      Автор, спираючись на матеріали періодичної преси, зробила спробу прослідкувати особливості літературно-мистецького процесу в Західній Україні у роки німецької окупації (1939-1944).
      Для наукових працівників, викладачів, культурологів, студентів вищих навчальних закладів.

  5. Наконечний Є. Украдене ім'я: (Чому русини стали українцями).- Львів, 1998.- 164 с.
    ISВN 5-7702-0507-5

      У науково-публіцистичній праці розглядається функціонування українського та російського етнонімів у їх історичній взаємодії, простежуються передумови і наслідки утворення етноніма "Україна" - імені нації, що визначає її ідентичність. Автор також висвітлює питання вживання в українській мові етноніма "єврей".
      Для мовознавців, філологів, літераторів, всіх, хто цікавиться етимологією слова, любить і поважає рідну мову і свій народ.

  6. Збірник праць і матеріалів на пошану Лариси Іванівни Крушельницької / Редкол.: М. М. Романюк (відп. ред.) та ін.- Львів, 1998.- 412 с.
    ISBN 966-02-0463-9

      До збірника, присвяченого 70-річчю з дня народження директора Львівської наукової бібліотеки ім. В. Стефаника НАН України, знаного археолога, доктора історичних наук Л. Крушельницької, увійшли статті і наукові розвідки відомих вчених-археологів, істориків, етнографів, літературо- і мовознавців, бібліотекознавців, книгознавців і мистецтвознавців, а також матеріали людей, які близько знали і знають родину Крушельницьких, особисто Ларису Іванівну як людину, вченого, громадського діяча.

  7. Збірник праць Науково-дослідного центру періодики / За ред. М. М. Романюка.- Вип. V.- Львів, 1998.- 506 с.
    ISВN 966-02-0456-6

      У матеріалах п'ятого випуску збірника аналізується розвиток преси XIX-XX ст., розглядаються проблеми становлення та функціонування сучасної української журналістики, досліджується творчість українських публіцистів.
      Для наукових працівників, викладачів, політологів, студентів вузів, державних та громадських діячів.

  8. Українська журналістика в іменах / За ред. М. М. Романюка.- Вип. V.- Львів, 1998.- 412 с.
    ISBN 966-02-0457-4

      До видання увійшли бібліографічні статті про багатьох відомих, малознаних і "забутих" українських журналістів, редакторів та видавців. Чимало імен нашої минувшини вперше повертається зі "спецфондів" до читачів.
      Для наукових працівників, викладачів, політологів, культурологів, журналістів, політичних та громадських діячів.

  9. Періодика Західної України 20-30-х рр. XX ст.: Матеріали до бібліографії / За ред. М. М. Романюка.- Львів, 1998.- Т. 1.- 328 с.
    ISBN 966-02-0459-0

      У перший том матеріалів до бібліографії "Періодика Західної України 20-30-х рр. XX ст." увійшли бібліографічні описи періодичних видань Галичини, Волині, Буковини і Закарпаття, які становлять одну з найбільш замовчуваних сторінок історії української журналістики.
      Для наукових працівників, викладачів, політологів, студентів вищих навчальних закладів, державних та громадських діячів.

  10. Мартинюк М. Українські періодичні видання Західної України, країн Центральної та Західної Європи (1914-1939 рр.): Матеріали до бібліографії / Передм. М. Вальо.- Львів, 1998.- 298 с.

      Матеріали до бібліографії українських періодичних видань містять 1345 назв української періодики Західної України, країн Центральної та Східної Європи. Ця праця - результат довгорічних студій відомого українського вченого із США М. Мартинюка (1915 - 1994) - є своєрідною пам'яткою бібліографічної думки. Автор подає характеристики видань, вказує імена їх творців. Завершують працю примітки, алфавітні покажчики авторів і місць видань.
      Для дослідників української періодики, бібліографів, істориків, журналістів.

  11. Зведений покажчик періодичних видань зарубіжних країн, які одержали наукові та науково-технічні бібліотеки м. Львова в 1996 році / Укл. В. Чорній, З. Домбровська, М. Кривенко.- Львів, 1998.- 111 с.

      Покажчик містить інформацію про періодичні видання, які отримали 26 наукових бібліотек академічних установ, вузів та 10 науково-технічних бібліотек установ та підприємств м. Львова. У покажчику, крім підписних періодичних видань, що їх одержали бібліотеки в 1966 р., подаються відомості про видання, які надійшли через фонд Сороса або з діаспори.
      Для дослідників періодики, бібліографів, журналістів, бібліотекарів, студентів.

  12. Лариса Крушельницька: Бібліографічний покажчик / Укл. Л. С. Заяць; Передм. М. А. Вальо.- Львів, 1998.- 83 с.
    ISBN 5-87332--087-Х

      Матеріали покажчика відображають багатогранну наукову та громадську діяльність Л. І. Крушельницької - відомого археолога, діяча української культури, безкомпромісного публіциста, талановитого керівника однієї з найбільших в Україні та Європі книгозбірень - Львівської наукової бібліотеки ім. В. Стефаника НАН України.
      Видання послужить цінним інформаційним джерелом археологам, історикам, краєзнавцям, працівникам музеїв та бібліотек, викладачам та студентам і всім, хто цікавиться історією України та її дослідниками.

  13. Любомир Винар: Бібліографічний покажчик (1950-1997 рр.) / Упоряд.: Н. І. Кошик, Л. Я. Кужель.- Львів, 1998.- 350 с.
    ISВN 5-7702-1240-3

      Бібліографічний покажчик висвітлює життєвий і творчий шлях видатного українського історика, дослідника спадщини М. Грушевського, професора Кентського університету, багаторічного голови Українського Історичного Товариства, головного редактора журналу "Український Історик", професора Любомира Винара. У покажчику подані друковані праці Любомира Винара з 1950 р. до серпня 1997 року та література про вченого.
      Покажчик підготовлений з нагоди 65-річчя з дня народження професора Любомира Винара.
      Для наукових працівників, вчителів, аспірантів, студентів.

  14. Інвентарний опис особистого архіву Івана Калиновича / Наук. ред. О. Дзьобан, Я. Сеник; Відп. ред. Л. Крушельницька.- Львів, 1998.- 211 с.
    ІSВN 966-02-0064-1

      Інвентарний опис особистого архіву бібліографа і громадського діяча, секретаря бібліографічної комісії НТШ І. Калиновича (1884-1927) містить інформацію про зміст його наукової спадщини: картотеки "Всеукраїнської бібліографії", матеріалів до "Україніки чужими мовами", української воєнної бібліографії періоду 1-ої світової війни, "Біографічного словника українських діячів", "Українського словника псевдонімів і криптонімів", покажчиків періодичних видань, видавництв, науково-освітніх, громадсько-політичних, господарських організацій, закладів, товариств, рукописів праць з питань бібліографії, книгознавства та ін. Видання доповнене передмовою, біографічною довідкою про вченого, чотирма допоміжними покажчиками, зокрема іменним, що нараховує близько чотирьох тисяч прізвищ.
      Для наукових працівників, бібліографів, істориків, краєзнавців, викладачів вищих навчальних закладів.

  15. Яків Оренштайн - феномен української видавничої справи: Каталог виставки (До 120-річчя від дня народження) / Укл. О. Канчалаба, І. Гречко.- Львів, 1998.- 94 с.

      Каталог виставки охоплює текстові, образотворчі, нотні видання двох найбільших видавництв Я. Оренштайна: "Галицької накладні" в Коломиї та "Української накладні" в Берліні, а також видання "Союза Визволення України", Товариства "Відродження" тощо. Додається іменний та географічний покажчики.
      Розрахований на наукових працівників, книгознавців, видавців, бібліотекарів, студентів і всіх, хто цікавиться історією розвитку українського друкарства.

  16. Записки Львівської наукової бібліотеки ім. В. Стефаника НАН України / Редкол.: Л. І. Крушельницька (відп. ред.) та ін.- Вип. 6.- Львів, 1998.- 235 с.
    ISВN 5-7702-1242-Х

      Шостий випуск "Записок" знайомить з унікальними матеріалми із фондів Бібліотеки, з українською літературою і періодикою, що раніше перебувала у так званому "спецфонді", з хронікою бібліотечного життя та рецензіями і відгуками на друковані видання ЛНБ.
      Збірник розрахований на науковців, викладачів і студентів гуманітарних вузів, бібліотечних працівників.
Copyright © 2012 www.lsl.lviv.ua - Усi права застережено