
|
|
| Вийшли друком у 1995 р. | |  |  |
Бібліографічний покажчик статей по музейництву і мистецтву, поміщених у "Ділі" в річниках I-XLV (1882-1927 рр.) / Зібрали: Василь Волицький, Богдан Кравців, Степан Охримович та Євген Пеленський, стипендисти У.Н. Музея у Львові; Упоряд. Є. Ю. Пеленський; Підготовка до публікації, додатковий список, іменний, географічний покажчики та передмова С. П. Костюка.-Львів. 1928. [Львів. 1995].- 128 с.
Дане видання - це передрук машинописного варіанту бібліографічного покажчика (укладеного 1928 р.) публікацій газети "Діло" з образотворчого мистецтва, музейництва, археології, етнографії. Книга розрахована на дослідників історії розвитку української культури та мистецтва, є цінним джерелом інформації для бібліографів і студентів.
Записки Львівської наукової бібліотеки ім. В. Стефаника НАН України.- Вип. 3 / Редкол.: Л. І. Крушельницька (відп. ред.) та ін.-К.. 1995.- 156 с. ISBN 5-12-004633-9
У третьому випуску "Записок" розкривається зміст наявних у ЛНБ унікальних колекцій українських стародруків видатного друкаря М. Сльозки, венеціанських інкунабул, архівних матеріалів відомого вірменського діяча у Львові Садока Баронча. На основі архівних джерел висвітлюються маловідомі грані діяльності митрополита Андрея Шептицького, подвижництво знаного українського книгознавця й бібліографа М. Деркач. Публікуються матеріали з книгознавства та бібліотекознавства, досвіду удосконалення бібліотечних процесів та зі Стефаниківських читань. Для науковців, викладачів і студентів гуманітарних вузів, бібліотечних працівників.
Записки Львівської наукової бібліотеки ім. В. Стефаника НАН України.-Вип. 4 / Редкол.: Л. І. Крушельницька (відп. ред.) та ін.-Львів. 1995.- 212 с.
У четвертому випуску "Записок" подаються матеріали Науково-дослідного центру періодики при ЛНБ ім. В. Стефаника, що стосуються діяльності буковинського часопису "Самостійна думка" та додатків до нього: "Державотворча трібуна Буковини" і "Самостійна думка української матери". Досліджуються маргіналії та провеніенції збірки інкунабул, вплив античної культури на укладачів видрукованого у 1591 р. у Львові Адельфотесу, єврейські рукописи із фондів бібліотеки. Публікуються дослідження з книгознавства та бібліотекознавства, з досвіду удосконалення бібліотечних процесів та матеріали зі Стефаниківських читань. Для науковців, викладачів і студентів гуманітарних вузів, бібліотечних працівників.
Збірник праць Науково-дослідного центру періодики.- Вип. 2 / Редкол.: М. М. Романюк (відп. ред.) та ін.-Львів, 1995.- 420 с. ISBN 5-7702-0784-1
У другому випуску збірника (щорічник) досліджуються становлення, розвиток і проблематика української періодики; аналізуються проблеми свободи преси; характеризуються західноукраїнські часописи 20-40-х років XX ст.; висвітлюються маловідомі сторінки життя та творчості редакторів, публіцистів, видавців; осмислюються особливості функціонування україномовних еміграційних видань. За структурою збірник поділяється на шість розділів: історія української журналістики, теорія і практика преси; українська журналістика в іменах; бібліографія періодики; огляди, рецензії, публікації. У них надруковано праці 28 авторів, які займаються вивченням історії і сучасного стану української преси. Для наукових працівників, істориків, журналістів, філологів, політологів, культурологів, бібліотечних працівників, студентів.
Іншомовні джерела до історії міст і сіл України: Покажчик літ. / Укл. О. Д. Кізлик.-Львів, 1995.- 290 с. ISBN 5-7702-0935-6
У покажчику зібрано матеріали іншомовних джерел про населені пункти на території України від давніх часів до наших днів. Хронологічні рамки покажчика - від XVII ст. до наших днів. Подана література англійською, італійською, латинською, німецькою, польською, румунською, угорською, французькою, чеською, шведською мовами. Покажчик розрахований на науковців, письменників, журналістів, викладачів історії України і українознавства, студентів гуманітарних вузів, усіх, хто цікавиться історією рідного краю. До видання додаються покажчики імен і матеріалів, описаних за назвою, географічних назв України, список абревіатур і скорочень.
Кульчицька А. Орнамент трипільської культури і українська вишивка XX ст.-Львів, 1995.- 72 с.: 90 слд. ISBN 5-7702-1092-3
На співставленні орнаментів прадавньої кераміки і сучасної української вишивки автор доказово доводить, що витоки української орнаменталістики, передусім у вишивці і писанкарстві, беруть початок у давніх часах і епохах - за 4-3 тис. років до Різдва Христового. Книжка багато ілюстрована як чорно-білими знімками, так і кольоровими слайдами (розмаїта вишивка, святочні строї князів, бояр, городян княжої доби, сучасний жіночий одяг).
Мукомела О., Романюк М. Розстріляне слово.-Львів, 1995.- 80 с. ISBN 5-7702-0785-Х
Автори збірника провели кропітку пошукову роботу, щоб назвати поіменно загиблих журналістів, з'ясувати причини їх трагедії. Біобібліографічні статті про репресованих українських журналістів дають найважливішу інформацію, використану, в основному, з опублікованих і архівних джерел, про участь особи у суспільно-політичному, державному, науковому та культурному житті України. Вперше використані архівні матеріали Служби безпеки України. Для наукових працівників, викладачів гуманітарних дисциплін, істориків, журналістів, політологів, культурологів, політичних та громадських діячів, студентів.
Особисті архівні фонди відділу рукописів: Анотований покажчик.- 2-е вид. випр. і доп. / Укл.: П. Баб'як. О. Дзьобан, Є. Домбровська, М. Трегуб; Відп. ред. Л. І. Крушельницька.-Львів, 1995.- 272 с. ISBN 5-7702-0790-6
У покажчику зібрана інформація про архіви вчених, письменників, композиторів, громадських, церковних та ін. діячів. які зберігаються у відділі рукописів ЛНБ ім. В. Стефаника НАН України (станом на червень 1993 р.). Якщо у першому виданні (Львів, 1977 р.) було вміщено 178 оглядів архівів, то у другому - їх 276. Сюди увійшли описи архівів, які в умовах тоталітарного режиму не могли бути поміщені у 1-му виданні, або зберігалися у "спецфондах" бібліотеки, а також описи нових надходжень архівів. У покажчику подані відомості про фондоутворювачів, хронологічні межі матеріалів фонду, його обсяг. Описово розкривається склад фонду. Видання має іменний і географічний покажчики, список періодичних видань, альманахів, збірників.
Періодичні видання Катеринослава та Катеринославської губернії (1838-1917 рр.): Список / Укл. Н. М. Сидоренко, О. І. Сидоренко, О.Д.Школьна.-Львів; Київ, 1995.- 154 с.
Преса Катеринославщини досі не розглядалась цілісно як самостійне явище. Автори цього видання подають основні дані про періодичну пресу міста Катеринослава (нині Дніпропетровськ) та великих міст губернії (деякі з них за сучасним адміністративно-територіальним поділом належать до Донецької, Луганської та Запорізької областей) з 1838 до 1917 рр. Наведено відомості про місця зберігання повних комплектів чи окремих номерів газет і журналів як у бібліотеках та архівах України, так і інших країн світу. Бібліографічні відомості про газети, журнали і періодичні збірники, шо видавались у Катеринославі та містах губернії, доповнені у списку типологічним покажчиком цих видань. Періодика у ньому представлена за трьома основними ознаками: періодичністю, тематикою, а також за видавцями. Географічний, хронологічний, іменний покажчики, що вміщені у виданні, полегшують роботу читачів. Для наукових працівників, істориків, журналістів, політологів, бібліотечних працівників та всіх, хто цікавиться історією громадсько-політичного життя Катеринославщини.
Репертуар української книги, 1798-1916: Матеріали до бібліографії.- Т. I: 1798-1870 / У поряд., підготовка до друку та приміт. Л. І. Ільницької; Передмова і наук. ред. Я. Р. Дашкевича. Відп. ред. Л. І. Крушельницька.-Львів, 1995.- 387 с. ISBN 5-7702-0785-Х
Видання є публікацією матеріалів архівної картотеки, складеної двома академічними бібліотеками Києва і Львова в 1945-1948 рр. під загальним керівництвом Юрія Меженка. Воно розраховане на 10 томів, виходячи з обсягу картотеки. Картотека була складена на основі фондів україніки академічних бібліотек Києва і Львова, відомих бібліографій М. Комарова (1883), І. О. Левицького (1888 - 1895) та інших бібліографічних джерел. Матеріали згруповані за хронологією видань українських книг, а в межах року - за алфавітом авторів. Робоча картотека була першою спробою створення національної бібліографії, але через політичні репресії так і не була завершена. Публікується на основі архівного примірника, який зберігається у ЛНБ ім. В. Стефаника НАН України (другий примірник картотеки зберігається в ЦНБ ім. В. Вернадського НАН України). До кожного тому подаються покажчики - іменний, місць видань та список джерел.
Українська журналістика в іменах / За ред. М. М. Романюка.-Львів. 1995.- Вип. 2.- 338 с. ISBN 5-7702-0785-Х
До збірника увійшли бібліографічні матеріали про відомих, малознаних і "забутих" українських журналістів, редакторів, видавців з України і діаспори, представників інших національностей, які сприяли розвиткові української журналістики. Життєпис становить виклад найважливішої інформації з найновіших та архівних джерел про участь тієї чи іншої особи у суспільно-політичному, державному, науковому, церковному, духовному та громадському житті України. Біобібліографічні статті містять дані про гуманітарну спадщину того чи іншого журналіста, основну літературу про нього. Окремими блоками подаються архівні та рукописні джерела, твори особи, література про особу (за хронологією у такій послідовності: енциклопедії, словники, монографії, щоденники та спогади інших осіб), дослідження та статті. У статтях-персоналіях назви періодичних видань, твори журналістів подаються мовою оригіналу. Найхарактерніші постаті цього випуску: Є. Бачинський, Ю. Липа, М. Максимович, Є. Маланюк, Я. Новицький, І. Огієнко, Т. Рильський, Ю. Романчук, І. Франко, У. Самчук, Ф. Тіхий, М. Шаповал та ін. - всього понад 140 імен. Для наукових працівників, викладачів-гуманітаріїв, істориків. журналістів, політологів, культурологів, політичних та громадських діячів, студентів.
Українська періодика: історія і сучасність: (Доп. та повід. 3-ї Всеукр. наук.-теорет. конф., 22-23 грудня 1995 р.) / Ред. кол.: М. М. Романюк (відп. ред.) та ін.-Львів, 1995.- 292 с.
У збірник увійшли доповіді та повідомлення 79 наукових працівників, викладачів вузів, журналістів, які взяли участь у роботі третьої Всеукраїнської науково-теоретичної конференції. У матеріалах випуску обговорюються проблеми формування національного інформаційного простору в Україні, аналізується роль української преси у розвитку національно-визвольного руху, досліджується становлення правничої, педагогічної, національно-патріотичної, дитячої періодики України; висвітлюється видавнича, публіцистична, редакторська, бібліографічна діяльність діячів культури та літератури, освіти і науки. Для наукових працівників, викладачів гуманітарних дисциплін, журналістів, бібліотечних працівників, політичних та громадських діячів, студентів.
Українські Карпати: Покажчик літ. за 1992 рік / Укл. Н. І. Кошик; Редкол.: М. А. Голубець та ін.-Львів, 1995.- 144 с. ISBN 5-7702-0934-8
Сімнадцятий випуск бібліографічного щорічника відображає наукову й науково-популярну літературу про природні умови і ресурси Прикарпаття, Карпат і Закарпаття (клімат, рослинний і тваринний світ, геологічна будова та корисні копалини), про охорону природи і екологічні проблеми регіону. Читачі знайдуть також відомості про особливості економічного розвитку регіону. Ті, хто цікавляться історією краю, познайомляться з літературою з питань археології та історії від найдавніших часів до наших днів, про охорону історичних та культурних пам'яток регіону. Покажчик включає і народознавчу літературу (фольклор, народне мистецтво, розвиток народних художніх промислів) та літературу про лінгвістичні особливості даного регіону. Розрахований на вчених, спеціалістів народного господарства, студентів.
Українські періодичні видання для жінок в Галичині (1853-1939 рр.): Анотований каталог / Укл. В. А. Передирій.-Львів. 1995.- 100 с. ISBN 7702-0971-0
Українська галицька періодика для жінок, яка зберігається у фондах Львівської наукової бібліотеки ім. В. Стефаника НАН України, є, можливо, сьогодні найповнішою колекцією цих видань. Повернена зі "спецфондів" читачеві періодика для жінок є переконливим свідченням духовної незламності нашого народу і джерелом досліджень української історії та культури. Анотований каталог відображає розвиток періодичних видань для жінок у Галичині за 1853-1939 рр. Цей каталог стане в пригоді історикам, журналістам, філологам, мистецтвознавцям, бібліотечним працівникам та усім, хто цікавиться історією громадсько-політичного і культурно-мистецького життя Галичини.
|
 |