Координати відділу:
м. Львів, 79000, вул. В. Стефаника, 2
телефон (032) 261-57-13
завідувач - Кулай Галина Мирославівна
e-mail: [email protected]

Функції відділу: формування, організація, збереження основних документних фондів бібліотеки, організація та ведення довідково-бібліографічного апарату на основні фонди відділу, оперативне і якісне обслуговування користувачів ЛННБ України ім. В. Стефаника.

Структура відділу:
  • сектор нових надходжень;
  • сектор виконання читацьких вимог з основного книгосховища та книгосховища «Ковжуна, 10»;
  • сектор виконання читацьких вимог з книгосховища "Цитадель";
  • сектор рідкісних книг XIX-XX ст.;
  • група диспетчеризації читацьких вимог.


  • Опис фондів і колекцій:
    Обсяг фонду — близько двох мільйонів одиниць збереження. Фонд сформувався впродовж XIX-XXI століття. Ретроспективну частину фонду відділу складають видання XIX – початок XX ст. Це книги з бібіліотеки НТШ, наукового закладу «Оссолінеум», бібліотеки монастиря чину Василія Великого, книгозбірні «Студіон». Окремо збеоігаються збірки - М. Возняка, родини Деркачів, М. Фостуна, Преторіуса, В. Лучука, Л. Винара, І. Герасима. Окрему збірку становлять видання, які до 1994 року зберігалися увідділі спецфонду. Фонди відділу розміщаються у 10 книгосховищах, три з яких знаходяться поза межами основної будівлі бібліотеки.
    Інформацію про наявні документи, що вийшли друком з 1994 р., можна отримати в електронному каталозі. Інформацію про документи, які вийшли друком до зазначеного року, користувач може отримати у читацькому картковому каталозі книг.

    Методичні розробки:
    Відділ створює окремі організаційно-методичні та інструктивно-технологічні документи.

    Історія відділу основних книжкових фондів є невід’ємною від загальної історії бібліотеки. Відділ було створено 2 січня 1940 р., як структурний підрозділ з обслуговування фондів і читачів філіалу бібілотеки АН УРСР у Львові. В часі німецької окупації (1941-1944) книгосховища відділу належали до Державної бібліотеки Львова (Відділ ІІ). З 1944 р. фондами книгосховищ опікувались вже працівники відділу обслуговування читачів з сектором книгосховищ бібліотеки АН УРСР в м. Львові. Згодом відділ одержує статус «Відділ фондів і обслуговування». У середині 60-х років ХХ ст. відділ зазнав значної реструктуризації у зв’язку із переходом бібліотеки в підпорядкування Міністерства культури УРСР. При поверненні бібліотечних фондів у 1969-1970 роках до АН УРСР відділ і надалі продовжував у своїй структурі об’єднувати фонди і обслуговувати читачів. Лише у 1977 р., за наказом директора, створено самостійний структурний підрозділ бібліотеки, який отримав назву «Відділ фондів». У 1992 р. було розпочато роботу з відокремлення книгосховищ періодичних видань від книжкових, що згодом одержало логічне завершення – було створено два окремі підрозділи бібліотеки: відділ основних книжкових фондів та відділ періодики.

    Детальніше про історію відділу можна дізнатись у таких публікаціях:
  • Радковець Іван. Формування фонду книгосховищ відділу та створення структури основних книжкових фондів 1939–1941 рр
  • Радковець Іван, Кулай Галина. Розвиток фондосховищ відділу: 1941–2010 рр