1. Біобібліографічний покажчик друкованих праць Володимира Гошовського / НАН України. ЛНБ ім. В. Стефаника; Упоряд., передмова В. Пасічника.- Львів, 2007.- 96 с: іл.
    ISBN 978-966-02-4274-6

      У біобібліографічному покажчику зібрано наукову спадщину Володимира Гошовського - видатного українського фольклориста-музикознавця, засновника кібернетичної етномузикології, якому у 2007 р. виповнилось би 85 років. Це друге суттєво виправлене і доповнене видання (перше вийшло друком у 1992 р. і було присвячене 70-літтю ювіляра).
      До покажчика увійшли окремі друковані праці, статті, огляди та рецензії у журналах та газетах (вперше). У виданні, окрім покажчика міститься передмова упорядника, спогади В. Гошовського та рецензії на його основні праці. Доповнює це видання іменний покажчик та покажчик періодичних видань, використаних у бібліографії.
      Для науковців, фольклористів, етномузикологів, всіх, хто цікавиться творчістю В. Гошовського та, загалом, українською етномузикологією.

  2. Буття в мистецтві: Збірник наукових праць і матеріалів на пошану Степана Костюка з нагоди 80-річчя/ НАН України. ЛНБ ім. В. Стефаника; Наук. ред. і упоряд. Л. Купчинська; Відп. ред. М. Романюк.- Львів, 2007.- 549 с.+ 115 іл.
    ISBN 978-966-02-4279-1

      Збірник, присвячений довголітньому працівникові Львівської наукової бібліотеки ім. В. Стефаника НАН України, завідувачу відділу мистецтв, історику, мистецтвознавцю, бібліографу Степану Костюку, включає: бібліографічний покажчик, який відображає наукову, науково-редакційну та громадську діяльність ювіляра; наукові розвідки відомих вчених - істориків, літературознавців, мистецтвознавців, бібліотекознавців, а також статті осіб, які близько знають Степана Костюка як людину, науковця, громадського діяча.
      Адресований науковцям, викладачам і студентам, дослідникам історії української культури і сучасного мистецтва.

  3. Галушко М. В. Українські часописи Тернополя і Тернопільщини (1886-1944 рр.): Історико-бібліографічне дослідження / НАН України. ЛНБ ім. В. Стефаника. Відділення "НДЦ періодики"; Відп. ред. Л. В. Сніцарчук.- Львів, 2007.- 360 с.
    ISBN 978-966-02-4275-3

      Досліджуються українські часописи м. Тернополя і Тернопільщини середини 80-х рр. ХІХ ст. до першої половини 40-х рр. ХХ ст. як самостійне явище у західноукраїнській пресі. Автор осмислює складні процеси становлення і розвитку української періодики, її вплив на формування національної самосвідомості, економічне та суспільно-політичне життя Галицького Поділля і Волинської Кременеччини у різні історичні періоди.
      Видання споряджене алфавітним, хронологічним та географічним покажчиками, іменними покажчиками редакторів і видавців та авторів, алфавітним покажчиком друкарень.
      Для наукових працівників, журналістів, культурологів, краєзнавців, студентів вищих навчальних закладів.

  4. Дарія Віконська (1893-1945 рр.): Бібліографічний покажчик / НАН України. ЛНБ ім. В. Стефаника. Відділення "НДЦ періодики"; Уклад. та авт. передм. В. В. Ґабор; Відп. ред. Л. В. Сніцарчук.- Львів, 2007.- 140 с.
    ISBN 978-966-02-4276-0

      У бібліографічному покажчику широко висвітлено життя і творчість Дарії Віконської (1893-1945 рр.) - самобутньої української письменниці, літературознавця і мистецтвознавця, однак мало знаної сучасним читачам. Однією з вагомих її заслуг є те, що вона, будучи першою в Україні дослідницею творчості Джеймса Джойса, заклала основи українського джойсознавства.
      У покажчику відтворено публікації Дарії Віконської у західноукраїнських періодичних видань 20-40-х рр. ХХ ст. та окремих краківських видання 40-х рр. ХХ ст., як-от: "Українські Вісти", "Літературно-Науковий Вістник", "Вістник", "Діло", "Громадський Вістник", "Нова Хата", "Дажбог", "Назустріч", "Напередодні", "Обрії", "Дзвони", "Мета", "Наші Дні", "Жіноча Доля", "Світ Молоді", "Записки Чина Св. Василія Великого", "Краківські Вісті" та "Дорога".
      Усі публікації Дарії Віконської згруповано в чотирьох розділах: I. Окремі видання; II. Окремі публікації; III. Хронікальні прижиттєві замітки та окремі згадки про книги Дарії Віконської та її діяльність; IV. Література про життя і творчість Дарії Віконської.
      Видання доповнено "Додатком", який містить літературознавчі статті Дарії Віконської про зарубіжних письменників Волта Вітмена та Оскара Вайлда, рецензію на повість Богдана Лепкого "Мазепа" та концептуальну статтю "Про европейськість нашої літератури".
      Для літературознавців і мистецтвознавців, викладачів і студентів вищих навчальних закладів та зацікавлених читачів.

  5. Записки Львівської наукової бібліотеки ім. В. Стефаника: Збірник наукових праць / НАН України. ЛНБ ім. В. Стефаника; Редкол.: М. М. Романюк (відп. ред.) та ін.- Львів, 2007.- Вип. 15.- 400 с.
    ISBN 966-02-2797-3 (серія)
    ISBN 978-966-02-4277-7 (вип. 15)

      У черговому випуску "Записок Львівської наукової бібліотеки ім. В. Стефаника" розкривається зміст унікальних рукописних фондів бібліотеки, публікуються статті з книгознавства, бібліотекознавства, бібліографознавства, комп'ютерного забезпечення бібліотечних процесів. На основі бібліотечних фондів досліджується становлення і розвиток української періодики.
      Постановою президії Вищої атестаційної комісії України від 19 листопада 1999 р. № 3-05/11 збірник включено до переліку фахових видань України, в яких можуть публікуватися результати дисертаційних робіт на здобуття наукових ступенів кандидата і доктора наук за спеціальністю "історичні науки" (Бюлетень ВАК України.- 1999.- № 6).
      Традиційно матеріали збірника розподіляються у трьох основних розділах: 1. Книгознавство. Бібліографія; 2. Бібліотекознавство; 3. Джерелознавчі студії. Розкриття фондів.
      Для науковців, бібліотечних працівників, літераторів та журналістів, викладачів і студентів вищих навчальних закладів.

  6. Збереження бібліотечних фондів: Збірник науково-методичних документів / НАН України. ЛНБ ім. В. Стефаника; Уклад.: С. А. Арсірій, Н. Е. Кунанець, В. М. Мартинович, О. В. Харгелія; Наук. ред. Т. Б. Паславський.- Львів, 2007.- 100 с.
    ISBN 978-966-02-4278-4

      Це перший збірник науково-методичних матеріалів, в якому приведено в єдину систему окремі заходи зі збереження бібліотечних фондів ЛНБ ім. В. Стефаника.
      Матеріали збірника складено з урахуванням специфіки роботи із збереження фондів. Вони сприятимуть досягнення конкретних результатів у розв'язанні комплексу проблем збереження фондів кожного із підрозділів бібліотеки.

  7. Збірник праць Науково-дослідного центру періодики / НАН України. ЛНБ ім. В. Стефаника. Відділення "НДЦ періодики"; Редкол.: М. М. Романюк (відп. ред.) та ін.- Львів, 2007.- Вип. 15.- 700 с.
    ISBN 966-02-2800-7 (серія)
    ISBN 978-966-02-4280-7 (Вип. 15)

      У публікаціях п'ятнадцятого випуску збірника провідні науковці та молода генерація дослідників української преси висвітлюють історію становлення і розвитку національної періодики XIX-XX ст. в Україні та світі, аналізують найважливіші проблеми функціонування засобів масової комунікації у сучасних реаліях та осмислюють творчість українських публіцистів, редакторів, видавців.
      Усі дослідження у збірнику вирізняються глибиною аналітики й цікавими підходами у вивченні національної преси та використанням широкої джерельної бази.
      "Збірник праць Науково-дослідного центру періодики" - це й своєрідна кузня нових кадрів журналістикознавства, адже постановою президії Вищої атестаційної комісії України від 10 листопада 1999 р. № 3-05/11 збірник включено до переліку фахових видань України, в яких можуть публікуватися результати дисертаційних робіт на здобуття наукових ступенів доктора і кандидата наук за спеціальностями "Історичні науки" та "Філологічні науки" (Бюлетень ВАК України.- 1999.- № 6).
      Пропонований увазі читачів збірник, який містить праці понад 20 авторів, поділяється на такі розділи: 1) Історія української журналістики; 2) Українська періодика (ХІХ-XX ст.) як історичне джерело; 3) Теорія і практика преси; 4) Історіографія та джерелознавство; 5) Українська журналістика в іменах; 6) Публікації; 7) Рецензії.
      Для наукових працівників, політологів, істориків, бібліографів, журналістів, викладачів, студентів вищих навчальних закладів.

  8. Іван Франко. Бібліографічна спадщина: Збірник праць і матеріалів / НАН України. ЛНБ ім. В. Стефаника; Упоряд., передм., прим. М. Вальо; Наук. ред. д-р філол. наук М. Ф. Нечиталюк.- Львів, 2007.- 350 с.
    ISBN 978-966-02-3905-Х

      Видання репрезентує багатоаспектну бібліографічну спадщину І. Франка. Вперше зібрано укладені письменником бібліографічні покажчики, списки, реєстри, проекти, а також найпомітніші зразки його рецензування бібліографічних праць під кутом зору втілення в них науково-критичного методу. Вперше представлена також велика добірка рукописних бібліографічних франкіан. Зібрані матеріали засвідчують феноменальну гуманітарно-джерелознавчу ерудицію письменника як основу його титанічної праці на полі літератури, науки та культури.
      Для науковців, студентів, бібліотечних працівників, усіх, хто цікавиться творчістю І. Франка.

  9. Ільницька Л. І. "Русалка Днhстровая" (1837) у бібліотеках і музеях світу: Історико-книгознавче дослідження / НАН України. ЛНБ ім. В. Стефаника.- Львів, 2007.- 200 с.
    ISBN 978-966-02-4281-4

  10. Кирилична рукописна книга зі збірок відділу рукописів Львівської наукової бібліотеки ім. В. Стефаника НАН України: Каталог.- Т. 1: XIII-XVI cт./ НАН України. ЛНБ ім. В. Стефаника; Уклад.: Т. М. Гуцаленко, О. О. Дзьобан, М. М. Кольбух (головн. ред.), Я. П. Сеник, І. Р. Сус, Г. В. Чуба.- Львів, 2007.- 600 с.
    ISBN 978-966-02-2334-Х

      У каталозі представлено археографічні описи 357 кириличних рукописних книг та їх фрагментів, які зберігаються у фондах відділу рукописів Львівської наукової бібліотеки ім. В. Стефаника НАН України, виконаних з урахуванням сучасних досягнень археографії, палеографії, кодикології та кодикографії.
      В описах книг, розміщених за століттями в алфавітно-хронологічній послідовності, розкрито зміст пам'яток, марґіналій, наведено дані про штампи, екслібриси, наклейки, художнє оздоблення, міститься інформація про оправи, стан збереження. Наприкінці подано бібліографію.
      Каталог супроводжується покажчиками: типових та спеціальних назв книг, назв книг за колекціями і збірками, штампів, екслібрисів, наклейок, гравюр, старих шифрів, іменним та географічним. Додано ілюстрації, список використаної літератури.
      Для істориків, богословів, книгознавців, мистецтвознавців, літературознавців, мовознавців, краєзнавців, архівістів, бібліотечних працівників.

  11. Комариця М. М. Українська "католицька критика": Естетичні принципи та ідеологічний контекст / НАН України. ЛНБ ім. В. Стефаника. Відділення "НДЦ періодики".- Львів, 2007.- 300 с.
    ISBN 978-966-02-3160-1

      У монографії простежено специфіку виникнення, розвитку та функціонування такого унікального явища українського літературного процесу, як "католицька критика", - спроби поєднання естетичних канонів літератури із християнською етикою. Дослідження присвячене з'ясуванню впливу суспільного фактора на тогочасну літературу - поразки Визвольних змагань українського народу, загрози Другої світової війни та експансії російського більшовизму, а також впливу суто літературних чинників - зміни естетичних маніфестів, взаємозв'язку літератури та релігії на різних рівнях його прояву: через теоретичну доктрину, аналіз художнього тексту, образне переосмислення.
      Хронологічно охоплено століття українського літературного процесу - від "Русалки Дністрової" до творів митців міжвоєнної доби - в аспекті дослідження представниками української "католицької критики" (М. Гнатишаком, Г. Костельником, О. Мохом, Г. Лужницьким та ін.) впливу християнської ідеї на естетичну та духовну вартість творів митця. Науковий інтерес викликають актуальні свого часу проблеми "Тарас Шевченко і релігія", "Іван Франко і релігія", проблема культу, прилюдна дискусія 1935 р. між галицькими літераторами на тему "Чи мусить письменник мати світогляд?", що стали об'єктами особливої уваги автора.
      У дослідженні проаналізовано ситуацію ідеологічного протистояння кількох літературних угруповань: націоналістичного, католицького, ліберального та комуністичного в Галичині міжвоєнного двадцятиліття і вплив його на літературну критику. Ґрунтовною джерельною базою для дослідження окреслених проблем стала українська періодика в Галичині 20-30-х pp. XX ст.: переважну більшість статей і рецензій українських критиків католицького угруповання було опубліковано на сторінках журналів "Поступ", "Дзвони", газет "Нова зоря", "Мета", "Новий час" та ін., а також нечисленні в той час окремі монографічні видання. Порушені проблеми аналізуються у контексті сучасних досліджень С. Андрусів, О. Багана, Ю. Барабаша, О. Веретюк, Т. Гундорової, О. Ільницького, С. Квіта, Р. Олійника-Рахманного та ін.
      Для науковців, культурологів, літераторів, журналістів і всіх, хто цікавиться історією української літератури.

  12. Кулинич-Стахурська Олена. Мистецтво української вишивки: техніка і технологія..- Вид. 2-е., доп.- Львів, 2007.- 256 с.
    ISBN 978-966-02-4282-1

      Пропоноване друге доповнене видання (перше вийшло в світ 1996 р.) містить довголітній науково-дослідний матеріал з відновлення давно забутих швів, зокрема городоцького, кучерявого, крученого, різних видів гладі та ін., схематично показано послвдовність процесу їхнього виконання.
      Автор ґрунтується не лишена фіксуванні, картографуванні вишивки як явища мистецтва, а й на глибокому вивченні процесу вишивання на основі музейних класичних зразків та підтвердженні старожитцями різних регіонів України. Удосконалено технічні рисунки, книгу доповнено новими дослідженнями, більшість з яких опубліковано вперше.
      Виклад подано доступною мовою. Рекомендовано для викладачів та студентів художніх навчальних закладів, учнів середніх шкіл, дослідників мистецтва української вишивки, усіх, хто цікавиться і любить народне мистецтво.

  13. Kурилишин К. Українська легальна преса в Генеральній Губернії, Підкарпатті, Райхскомісаріаті України і Трансністрії (1939-1944): Історико-бібліографічне дослідження: У 2 т. / НАН України. ЛНБ ім. В. Стефаника. Відділення "НДЦ періодики"; Наук. ред.-консультант М. М. Романюк; Відп. ред. Л. В. Сніцарчук.- Львів, 2007.- Т.1: 650 с.; Т. 2: 720 с.
    ISBN 978-966-02-4284-5 (загальний)
    ISBN 978-966-02-4285-2 (Т.1)
    ISBN 978-966-02-4286-9 (Т.2)

      В історико-бібліографічному дослідженні розглядається україномовна періодика, що виходила на українських землях, окупованих Німеччиною у період Другої світової війни. Щоб подати цілісну характеристику українського журналістського процесу, автор "виходить" за межі території сучасної України і представляє пресу в кордонах тих адміністративно-політичних одиниць, які створювалися німецькою вла-дою для ефективного управління окупованими територіями. Це - Генеральна Губернія, що включала Галичину, Райхскомісаріат Україна з сучасними південно-західними білоруськими землями (Брест, Пінське) і прифронтова зона, Трансністрія як складова Румунії, Підкарпаття (тепер - Закарпаття), окуповане Угорщиною.
      Аналіз преси періоду Другої світової війни становить окрему сторінку в розвитку українського пресознавства. Для дослідження залучено значну джерельну базу - понад 300 періодичних видань, що вирізнялися і функціональними особливостями, і змістовим наповненням.
      Видання споряджене допоміжними покажчиками, зокрема географічним (за місцем видання) та іменним (псевдонімів і криптонімів).
      Для науковців, зокрема істориків та журналістикознавців, краєзнавців, бібліографів, культурологів, студентів вищих навчальних закладів.

  14. Любомир Винар: Бібліографічний покажчик (1948-2007)/ НАН України. Львівська наукова б-ка ім. В. Стефаника; Національний університет "Острозька академія", Українське Історичне Товариство; Упоряд.: Н. І. Кошик, Л. Я. Кужель, Л. Т. Сущ; Вступ. ст. М. М. Романюка; Редкол.: М. М. Романюк, Л. І. Ільницька (відп. ред.), А. Атаманенко.- 2-е випр. і доп. вид.- Львів; Острог; Нью-Йорк, 2007.- 600 с.
    ISBN 978-966-02-4287-6

      Бібліографічний покажчик висвітлює життєвий і творчий шлях видатного українського історика, професора Контського університету, багаторічного голови Українського Історичного Товариства, головного редактора журналу "Український історик", дійсного члена НТШ, члена історичної секції УВАН у США, голови Наукової Ради СКУ професора Любомира Винара. Вчений відомий в науковому світі як дослідник історії козаччини, української культури, української історіографії, бібліографії, біографістики. Найвагомішим здобутком вченого є дослідження наукової спадщини М. Грушевського. Проф. Л. Винар - ініціатор створення наукових осередків УІТ в Україні та активний учасник і співорганізатор міжнародних наукових конференцій істориків.
      У покажчику подані друковані праці проф. Л. Винара з 1948 по 2007 р. та література про вченого. Персоналія Л. Винара підготовлена до його 75-ліття.
      Для істориків, культорологів, архівістів, краєзнавців.

  15. Мирослав Романюк: Бібліографічний покажчик / НАН України. ЛНБ ім. В. Стефаника. Відділення "НДЦ періодики"; Уклад. Л. В. Сніцарчук; Передм. В. А. Качкана.- Львів, 2007.- 180 с.
    ISBN 978-966-02-4288-3

      Доктор історичних наук, професор Мирослав Миколайович Романюк - відомий дослідник історії української журналістики, пресознавець, бібліограф і редактор наукових видань.
      Бібліографічний покажчик приурочено до 55-ліття вченого. У ньому зібрано друковані праці ювіляра, редаговані ним видання та література про його науково-педагогічну діяльність.
      Видання розраховане на науковців, викладачів, студентів вищих навчальних закладів, усіх, хто досліджує історію та сучасний стан української журналістики.

  16. Музичні твори на тексти, сюжети та за мотивами творів Івана Франка: Нотографічний покажчик / НАН України. ЛНБ ім. В. Стефаника; Упоряд., підгот. до друку та передм. О. П. Осадці; Авт. вступ. ст. Я. Р. Горак.- Львів, 2007.- 100 с.
    ISBN 978-966-02-4289-0

      Даний покажчик, приурочений до 150-літнього ювілею Івана Франка, - це перша спроба зібрати і подати бібліографічний опис нотних видань (за їх відсутності - нотних рукописів чи звукозаписів), музичних творів, написаних на тексти, сюжети і за мотивами творів видатного письменника. До уваги беруться відомості про втрачені твори композиторів (на підставі музикознавчих досліджень і документальних матеріалів). У покажчику зібрано також доступну інформацію про музичну Франкіану українського зарубіжжя. Описи розміщено за алфавітом прізвищ авторів (за їх відсутності - назв творів). Для полегшеного пошуку матеріалу слугуватимуть допоміжні покажчики: іменний, алфавітний назв музичних творів, алфавітний творів І. Франка, способу виконання. Пропоноване видання адресується музикознавцям - дослідникам історії української музики, виконавцям з метою популяризації цих творів з концертних підмостків, джерелознавцям, філологам і найширшому колу читачів, хто не байдужий до історії української культури.

  17. Норми на основні процеси бібліотечно-бібліографічної діяльності ЛНБ ім. В. Стефаника НАН України: Збірник / НАН України. ЛНБ ім. В. Стефаника; Уклад. С. А. Арсірій, Н. Е. Кунанець; Відп. ред. С. А. Арсірій.- Львів, 2007.- Вип. 3.- 90 с.
    ISBN 978-966-02-4290-6

      До третього випуску збірника увійшли норми на процеси бібліотечно-бібліографічної діяльності відділів наукової бібліографії, україніки, рідкісної книги та відділу наукової реставрації та консервації рідкісних видань.
      У нормах враховано зміни технологічних процесів роботи, застосування на практиці нових технологій.
      Пропоновані норми складено з врахуванням специфіки та особливостей процесів роботи кожного із цих підрозділів; можуть використовуватись спеціалістами інших бібліотек, що мають аналогічні процеси роботи.

  18. Українська журналістика в іменах: Матеріали до енциклопедичного словника / НАН України. ЛНБ ім. В. Стефаника. Відділення "НДЦ періодики"; За ред. М. М. Романюка.- Львів, 2007.- Вип. 14.- 520 с.
    ISBN 966-02-2344-7 (загальний)
    ISBN 978-966-02-4291-3 (Вип. 14)

      Черговий збірник "Українська журналістика в іменах", пропонований увазі читачів, як і попередні випуски, є своєрідною джерельною базою для майбутньої однойменної кількатомної енциклопедії, а також слугуватиме цінним посібником у щоденній роботі як студенту-журналісту чи філологу, так і газетяру-професіоналу.
      При укладанні матеріалів використано досвід підготовки різних енциклопедичних видань. Низка опублікованих статей містить суто біографічні відомості, однак значна їх частина підготовлена у формі історико-літературознавчих есе, розвідок, де важливі факти біографії та творчої діяльності особи органічно доповнено аналітичним компонентом, зокрема, висвітлено соціально-історичне і політичне тло, яке впливало на формування того чи іншого журналіста, редактора, видавця, проаналізовано його творчий доробок тощо. Після статті подано твори автора, спеціальну літературу про нього, архівні джерела.
      Відзначимо також, що нині стосовно окремих персоналій існують повніші відомості, отримані як із особистих фондів, так і різноманітних видань. Біобібліографічні статті з попередніх випусків доповнені масивом нової інформації.
      Матеріали, опубліковані у збірнику, розкривають основні віхи життя, громадської, політичної і культурної діяльності понад 400 постатей у газетярській та редакційно-видавничій справі.
      Для наукових працівників, викладачів, політологів, культурологів, журналістів, державних і громадських діячів.

  19. Українська преса в Україні та світі XIX-XX ст.: Історико-бібліографічне дослідження. - Т. 1: 1812-1890 рр. / НАН України. Львівська наукова бібліотека ім. В. Стефаника. Відділення "Науково-дослідний центр періодики"; Уклад.: М. В. Галушко, М. М. Романюк (керівник проекту), Л. В. Сніцарчук. - Львів: Оріяна-Нова, 2007. - 560 с.

      У першому томі подано історико-бібліографічну інформацію про українську пресу, що виходила на етнічних українських землях, захоплених Російською та Австро-Угорською імперіями, та в інших країнах світу впродовж 1812-1890 рр.
      У праці охарактеризовано найважливіші дослідження з історії та бібліографії української преси XIX - XX ст., ґрунтовно проаналізовано умови її функціонування та розвитку. Розділ "Бібліографія української преси" структурно поділено на дві частини: 1. Українська преса (часописи, що виходили українською мовою, зокрема усіма діалектними різновидами, на етнічних українських землях та на різних континентах, і двомовні (українською та іншою мовами) газети і журнали); 2. Українська преса іншими мовами.
      Видання споряджено науково-довідковим апаратом (алфавітний покажчик часописів, іменний покажчик, іменний покажчик редакторів і видавців, покажчик місць видань), а також доповнено додатком "Порічний реєстр часописів".
      Для істориків, джерелознавців, бібліографів, книгознавців, краєзнавців, працівників ЗМІ та бібліотек, педагогів, архівістів, державно-політичних і громадських діячів.