1. Бібліотеки на західноукраїнських землях: сторінки історії: Матеріали наукової конференції / НАН України. ЛНБ ім. В. Стефаника.- Львів, 2006.- 204 с.
    ISBN 966-02-3902-5

      У збірнику подано доповіді і повідомлення, виголошені на 2-й науковій конференції "Бібліотеки на західноукраїнських землях: сторінки історії", яка відбулася 29 жовтня 2004 р. у Львові. Матеріали висвітлюють результати науково-дослідної та пошукової роботи з історії бібліотечної справи Галичини, розвитку бібліотекознавчої думки, внесок окремих діячів у бібліотекознавство.
      Для бібліотечних працівників, викладачів та студентів вищих та середніх спеціальних навчальних закладів.


  2. Записки Львівської наукової бібліотеки ім. В. Стефаника: Збірник наукових праць / Редкол.: М. М. Романюк (відп. ред.) та ін.; НАН України. ЛНБ ім. В. Стефаника.- Львів, 2006.- Вип. 14.- 536 с.
    ISBN 966-02-2797-3 (серія)
    ISBN 966-02-3903-3 (Вип. 14)
    ISSN 1561-6223

      У черговому випуску "Записок Львівської наукової бібліотеки ім. В. Стефаника" розкривається зміст унікальних рукописних фондів бібліотеки, публікуються статті з книгознавства, бібліотекознавства, бібліографознавства, комп'ютерного забезпечення бібліотечних процесів. На основі бібліотечних фондів досліджується становлення і розвиток української періодики.
      Постановою президії Вищої атестаційної комісії України від 19 листопада 1999 р. № 3-05/11 збірник включено до переліку фахових видань України, в яких можуть публікуватися результати дисертаційних робіт на здобуття наукових ступенів кандидата і доктора наук за спеціальністю "історичні науки" (Бюлетень ВАК України.- 1999.- № 6).
      Традиційно матеріали збірника розподіляються у трьох основних розділах: 1. Книгознавство. Бібліографія; 2. Бібліотекознавство; 3. Джерелознавчі студії. Розкриття фондів. Декілька статей буде присвячено історії бібліотеки.
      Для науковців, бібліотечних працівників, літераторів та журналістів, викладачів і студентів вищих навчальних закладів.

  3. Збірник праць Науково-дослідного центру періодики / Редкол.: М. М. Романюк (відп. ред.) та ін.; НАН України. ЛНБ ім. В. Стефаника. НДЦ періодики.- Львів, 2006.- Вип. 14.- 700 с.
    ISBN 966-02-2800-7 (серія)
    ISBN 966-02-3904-1 (Вип. 14)

      У публікаціях чотирнадцятого випуску збірника провідні науковці і молода генерація дослідників української преси висвітлюють історію становлення та розвитку національної періодики XIX-XX ст. в Україні та світі, аналізують найважливіші проблеми функціонування засобів масової комунікації у сучасних реаліях та осмислюють творчість українських публіцистів, редакторів, видавців.
      Усі дослідження у збірнику вирізняються глибиною аналітики й цікавими підходами у вивченні національної преси та використанням широкої джерельної бази.
      "Збірник праць Науково-дослідного центру періодики" - це й своєрідна кузня нових кадрів із журналістикознавства, адже постановою президії Вищої атестаційної комісії України від 10 листопада 1999 р. № 3-05/11 збірник включено до переліку фахових видань України, в яких можуть публікуватися результати дисертаційних робіт на здобуття наукових ступенів доктора і кандидата наук за спеціальностями "історичні науки" та "філологічні науки" (Бюлетень ВАК України.- 1999.- № 6).
      Пропонований увазі читачів збірник, який містить праці понад 20-ти авторів, поділяється на такі розділи: 1) Історія української журналістики; 2) Українська періодика (XIX-XX ст.) як історичне джерело; 3) Теорія і практика преси; 4) Історіографія та джерелознавство; 5) Українська журналістика в іменах; 6) Публікації; 7) Рецензії.
      Для наукових працівників, істориків, бібліографів, журналістів, студентів вищих навчальних закладів.

  4. Іван Франко. Бібліографічна спадщина: Збірник праць і матеріалів / Упоряд., передм., прим. Марії Вальо; Наук. ред. д-р філол. наук М. Ф. Нечиталюк; НАН України. ЛНБ ім. В. Стефаника.-Львів, 2006.- 350 с.
    ISBN 966-02-3905-Х.

      Видання репрезентує багатоаспектну бібліографічну спадщину І. Франка. Вперше зібрано укладені письменником бібліографічні покажчики, списки, реєстри, проекти, а також найпомітніші зразки його рецензування бібліографічних праць під кутом зору втілення в них науково-критичного методу. Вперше представлена також велика добірка рукописних бібліографічних франкіан. Зібрані матеріали засвідчують феноменальну гуманітарно-джерелознавчу ерудицію письменника як основу його титанічної праці на полі літератури, науки та культури.
      Для науковців, студентів, бібліотечних працівників, усіх, хто цікавиться творчістю І.Франка.

  5. Іван Франко - редактор, видавець: Каталог виставки / Упоряд.: О. Канчалаба; НАН України. ЛНБ ім. В. Стефаника.-Львів, 2006.- 108 с.
    ISBN 966-02-3906-8

      Каталог охоплює видання, які зберігаються у фондах Львівської наукової бібліотеки ім. В. Стефаника НАН України і представляють видавничу та редакційну діяльність Івана Франка (друга половина 70-80-х рр. XIX ст.).
      Видавнича діяльність Івана Франка, відображена у шести книжкових серіях ("Дрібна бібліотека", "Наукова бібліотека", "Літературно-наукова бібліотека", "Хлопська бібліотека", "Міжнародна бібліотека", "Всесвітня бібліотека"), включає переклади, передмови та вступні статті. Каталог супроводжується іменним та алфавітним покажчиком назв творів.
      Для науковців, літературних критиків, бібліографів, бібліотечних працівників та всіх, хто цікавиться франкіаною.

  6. Картографічна україніка (1945-2000 рр.) у фондах ЛНБ ім. В. Стефаника НАН України: Каталог / Уклад.: Т. М. Огородник, Н. В. Падюка; Наук. ред. І. І. Ровенчак; НАН України. ЛНБ ім. В. Стефаника.-Львів, 2006.- 344 с.
    ISBN 966-02-3487-2

      Каталог картографічних видань з фондів ЛНБ ім. В. Стефаника НАН України є внеском у створення національної мапографії України. Складається із трьох частин. У першій зібрано інформацію про карти, атласи, плани на територію України, видані з 1945 по 1991 рр. в Україні та за кордоном.
      До третьої, додаткової частини каталогу, увійшли описи карт, атласів та планів міст, видані в Україні з 1945 по 2000 рр, присвячені території інших країн світу.
      Матеріали систематизовані за рубриками УДК, у межах рубрик згруповані за загальноприйнятим поділом карт і атласів за тематикою, алфавітом назв і хронологією видання. Всі три частини каталога (кожна зокрема) містять допоміжні покажчики: географічний, предметно-тематичний, іменний і алфавітний назв карт і атласів.
      Для картографів, географів, істориків, бібліотечних працівників тощо. Слугуватиме науково-довідковим матеріалом у вищих навчальних закладах, наукових установах, органах державного управління.

  7. Кирилична рукописна книга зі збірок відділу рукописів Львівської наукової бібліотеки ім. В. Стефаника НАН України: Каталог.- Т. 1: XIII-XVI cт. / Уклад.: Т. М. Гуцаленко, О. О. Дзьобан, М. М. Кольбух (головн. ред.), Я. П. Сеник, І. Р. Сус, Г. В. Чуба; НАН України. ЛНБ ім. В. Стефаика.Львів, 2006.- 600 с.
    ISBN 966-02-2334-Х

      У каталозі представлено археографічні описи 357 кириличних рукописних книг та їх фрагментів, які зберігаються у фондах відділу рукописів Львівської наукової бібліотеки ім. В. Стефаника НАН України, виконаних з урахуванням сучасних досягнень археографії, палеографії, кодикології та кодикографії.
      В описах книг, розміщених за століттями в алфавітно-хронологічній послідовності, розкрито зміст пам'яток, марґіналій, наведено дані про штампи, екслібриси, наклейки, художнє оздоблення, міститься інформація про оправи, стан збереження. Наприкінці подано бібліографію.
      Каталог супроводжується покажчиками: типових та спеціальних назв книг, назв книг за колекціями і збірками, штампів, екслібрисів, наклейок, гравюр, старих шифрів, іменним та географічним. Додано ілюстрації, список використаної літератури.
      Для істориків, богословів, книгознавців, мистецтвознавців, літературознавців, мовознавців, краєзнавців, архівістів, бібліотечних працівників.

  8. Комариця М.М. "Ідейно-етичний естетизм". Українське католицьке літературознавство в Галичині 20-30-х рр. XX ст. / НАН України. ЛНБ ім. В. Стефаника. НДЦ періодики.-Львів, 2006.- 250 с.
    ISBN 966-02-3160-1

      У монографії простежено специфіку виникнення, розвитку та функціонування такого унікального явища українського літературного процесу, як католицька критика - спроби поєднання естетичних канонів літератури із християнською етикою. Дослідження присвячене з'ясуванню впливу суспільного фактору на тогочасну літературу - поразки Визвольних змагань українського народу, загрози Другої світової війни та експансії російського більшовизму, а також впливу суто літературних чинників - зміни естетичних маніфестів, взаємозв'язку літератури та релігії на різних рівнях його прояву: через теоретичну доктрину, аналіз художнього тексту, образне переосмислення.
      Хронологічно охоплено століття українського літературного процесу - від "Русалки Дністрової" до творів митців міжвоєнної доби - в аспекті дослідження представниками української католицької критики (М. Гнатишаком, Г. Костельником, О. Мохом, Г. Лужницьким та ін.) впливу християнської ідеї на естетичну та духовну вартість творів митця. Науковий інтерес викликають актуальні свого часу проблеми "Тарас Шевченко і релігія", "Іван Франко і релігія", прилюдна дискусія 1935 р. між галицькими літераторами на тему "Чи мусить письменник мати світогляд?", що стали об'єктами особливої уваги автора.
      У дослідженні проаналізовано ситуацію ідеологічного протистояння кількох літературних угруповань: націоналістичного, католицького, ліберального та комуністичного в Галичині міжвоєнного двадцятиліття і вплив його на літературну критику. Ґрунтовною джерельною базою для дослідження окреслених проблем стала українська періодика в Галичині 20-30-х рр. ХХ ст.: переважну більшість статей і рецензій українських критиків католицького угруповання було опубліковано на сторінках журналів "Поступ", "Дзвони", газет "Нова зоря", "Мета", "Новий час" та ін., а також нечисленні в той час окремі монографічні видання. Порушені проблеми аналізуються у контексті сучасних досліджень С. Андрусів, О. Багана, Ю. Барабаша, О. Веретюк, Т. Гундорової, О. Ільницького, С. Квіта, Р. Олійника-Рахманного та ін.
      Для науковців, викладачів, культурологів, журналістів і всіх, хто цікавиться історією української літератури.

  9. Конґрес Українських Націоналістів 1929 р.: Документи і матеріали / Упоряд. В. Муравський; Наук. ред. О. Луцький; НАН України. ЛНБ ім. В. Стефаника.-Львів, 2006.- 418 с.: ілюстр.
    ISBN 966-02-3495-3

      Збірник містить документи і матеріали установчих зборів Організації Українських Націоналістів, відомі в історії під назвою Конґресу Українських Націоналістів. Хронологічно збірник охоплює період 1928-1929 рр.
      Документи походять зі збірок Державного центрального архіву в Празі та Архіву ОУН в Києві. Матеріали згруповані в таких розділах: 1) документи організаційного характеру; 2) протоколи пленарних засідань; 3) протоколи засідань комісій; 4) реферати або тези рефератів; 5) документи, прийняті на Конґресі; 6) привітальні листи.
      Окремо представлено спогади С. Ленкавського й А. Федини та свідчення учасників Конґресу, взяті з кримінальних справ П. Кожевникова, Ю. Вассияна, З. Пеленського та ін.
      Науково-довідковий апарат складається з передмови, списку скорочень, іменного, географічного покажчиків, приміток, словника рідковживаних та іншомовних слів. У передмові подано історичний аналіз подій, розкрито історіографію питання, відзначено актуальність публікації документів. Визначено принципи археографічного їх опрацювання. Вміщено біограми тридцяти учасників Конґресу. Подано ілюстрований додаток.
      Для науковців, істориків, студентів гуманітарних вузів.

  10. Крушельницька Л.І. Культура Ноа в Україні: Монографія / Відп. ред. В. М. Трипачук; НАН України. ЛНБ ім. В. Стефаника.-Львів, 2006.- 250 с.
    ISBN 966-02-2784-1

      Праця присвячена дослідженню археологічної культури бронзового віку (XIII-XI ст. до н.е.), ареал якої охоплював сучасні території Східної Румунії, Молдови, а в межах України - Правобережжя Середнього Подністров'я.
      Для істориків, краєзнавців, вчителів, студентів гуманітарних вузів, а також всіх, хто цікавиться давнім минулим України.

  11. Львівська наукова бібліотека ім. В. Стефаника НАН України: Покажчик видань бібліотеки та літератури про її діяльність (2001-2005 рр.) / Уклад. В. М. Мартинович; Передм. М. М. Романюка; Відп. ред. С. А. Арсірій; НАН України. ЛНБ ім. В. Стефаника.-Львів, 2006.- 150 с.
    ISBN 966-02-3907-6

      Пропонований покажчик є хронологічним продовженням попереднього, що вийшов друком у 2005 р. і містить відомості про видання бібліотеки, окремі публікації працівників та літературу про її діяльність за наступні 5 років (2001-2005 рр.).
      Для дослідників у галузі бібліотекознавства, історії видавничої справи, працівників бібліотеки тощо.


  12. "Наша Культура" (1935-1937): Систематичний покажчик змісту / Уклад. Н. П. Прокопенко; Наук. ред. Л. В. Головата; НАН України. ЛНБ ім. В. Стефаника.-Львів, 2006.- 124 с.
    ISBN 966-02-3908-4

      Часопис виходив у Варшаві з квітня 1935 р. по грудень 1937 р. за редакцією Івана Огієнка. Авторами видання були провідні українські вчені - К. Студинський, І. Свєнціцький, Л. Білецький, П. Зленко, В. Щербаківський, Д. Чижевський, Д. Олянчин, О. Барвінський, Я. Гординський та ін.
      Покажчик містить бібліографічну інформацію про весь масив публікацій - наукові дослідження з питань історії, культури, освіти, мистецтва, мовознавства, статті, огляди, рецензії, бібліографічні та хронікальні матеріали.
      На сторінках часопису друкувались твори українських поетів, письменників - Б.-І. Антонич, Б. Лисянський, С. Черкасенко та ін.
      Для науковців, викладачів, студентів, бібліографічних працівників, усіх хто цікавиться українською культурою.


  13. Норми на основні процеси бібліотечно-бібліографічної діяльності ЛНБ ім. В. Стефаника НАН України: Збірник / Уклад. С. А. Арсірій, Н. Е. Кунанець, В. М. Мартинович; НАН України. ЛНБ ім. В. Стефаника.- 3-є вид., перероб. і доп.-Львів, 2006.- Вип. 3.- 80 с.
    ISBN 966-02-3909-2

      До третього випуску збірника увійшли норми на процеси бібліотечної діяльності відділів наукової бібліографії, рідкісної книги, україніки, рукописів. Пропоновані норми розроблено із врахуванням специфіки та особливостей роботи відділів.
      Для працівників Львівської наукової бібліотеки ім. В. Стефаника НАН України та спеціалістів з інших бібліотек.

  14. Олег Антонович Купчинський: Бібліографічний покажчик / Уклад. М.М.Трегуб; Передм. М.А.Вальо; Бібліогр. ред. Н.І.Кошик; НАН України. ЛНБ ім. В. Стефаника.-Львів, 2006.- 260 с.: ілюстр.
    ISBN 966-02-3910-6

      Видання підготовлене з нагоди 70-ліття від дня народження відомого вченого - філолога, історика, археографа. Висвітлено багатогранну наукову та громадську діяльність наукового секретаря, голови Комісії спеціальних (допоміжних) історичних дисциплін відновленого НТШ у Львові. Покажчик містить описи наукових праць (архівознавчих, джерелознавчих, з української та слов'янської ономастики, дипломатії, хронології, картографії тощо) та літературу про його творчість за 1961-2004 рр. Науково-допоміжний апарат покажчика складається із: алфавітних покажчиків назв праць Олега Купчинського, рецензованих, упорядкованих, редагованих ним видань; предметно-тематичного покажчика до праць вченого, а також з іменного та географічного покажчиків.
      Для філологів, істориків, етнографів, краєзнавців, архівних та бібліотечних працівників.

  15. Олександр Дзьобан: Бібліографічний покажчик / Уклад. М. М. Трегуб; НАН України. ЛНБ ім. В. Стефаника.-Львів, 2006.- 142 с.
    ISBN 966-02-3911-4

      Видання підготовлено до 75-ліття від народження Олександра Онуфрійовича Дзьобана - історика, бібліографа, архівіста, археографа, літературознавця, журналіста - довголітнього працівника ЛНБ ім. В. Стефаника НАН України. У покажчику зібрано публікації за 1964-2005 рр., які висвітлюють багатогранну наукову діяльність вченого.
      Для філологів, істориків, етнографів, архівних та бібліотечних працівників.



  16. Пам'яті Володимира Гошовського. 1922-1996: Збірник статей та матеріалів / Упоряд. В. Пасічник; НАН України. ЛНБ ім. В. Стефаника.-Львів, 2006.- 204 с. іл.
    ISBN 966-02-27-95-7

      Книга присвячена пам'яті видатного українського фольклориста-музикознавця, засновника кібернетичної етномузикології Володимира Гошовського.
      Уперше публікуються автобіографічний лист Володимира Гошовського до чеського етномузиколога Олґи Грабалової, вибрані листи вченого до М. Мушинки за період 1985-1986 рр., а також спогади та статті українських і зарубіжних вчених, які тривалий час співпрацювали або тісно контактували з В. Гошовським.
      Видання розраховане на науковців, фольклористів, етномузикологів, студентів і всіх, хто цікавиться творчістю В. Гошовського та, загалом, українською етномузикологією.

  17. Репертуар української книги, 1798-1916: Матеріали до бібліографії.- Т. I: 1798-1870 / Упоряд., підготовка до друку та приміт. Л. І. Ільницької; Передмова і наук. ред. Я. Р. Дашкевича. Відп. ред. Л. І. Крушельницька.-Львів, 2006. Перевидання Т.1., 1995.- 387 с.
    ISBN 5-7702-0785-Х

      Видання є публікацією матеріалів архівної картотеки, складеної двома академічними бібліотеками Києва і Львова в 1945-1948 рр. під загальним керівництвом Юрія Меженка. Воно розраховане на 10 томів, виходячи з обсягу картотеки. Картотека була складена на основі фондів україніки академічних бібліотек Києва і Львова, відомих бібліографій М. Комарова (1883), І. О. Левицького (1888 - 1895) та інших бібліографічних джерел.
      Матеріали згруповані за хронологією видань українських книг, а в межах року - за алфавітом авторів. Робоча картотека була першою спробою створення національної бібліографії, але через політичні репресії так і не була завершена. Публікується на основі архівного примірника, який зберігається у ЛНБ ім. В. Стефаника НАН України (другий примірник картотеки зберігається в ЦНБ ім. В. Вернадського НАН України). До кожного тому подаються покажчики - іменний, місць видань та список джерел.

  18. Українська журналістика в іменах: Матеріали до енциклопедичного словника / За ред. М. М. Романюка; НАН України. ЛНБ ім. В. Стефаника. НДЦ періодики.-Львів, 2006.- Вип. 13.- 520 с.
    ISBN 966-02-2344-7 (загальний)
    ISBN 966-02-3912-2 (Вип. 13)

      Черговий збірник "Українська журналістика в іменах", пропонований увазі читачів, як і попередні випуски, є своєрідною джерельною базою для майбутньої однойменної кількатомної енциклопедії, а також слугуватиме цінним посібником у щоденній роботі як студенту-журналісту чи філологу, так і газетяру-професіоналу.
      При укладанні матеріалів використано досвід підготовки різних енциклопедичних видань. Низка опублікованих статей містить суто біографічні відомості, однак значна їх частина підготовлена у формі історико-літературознавчих есе, розвідок, де важливі факти біографії та творчої діяльності особи органічно доповнено аналітичним компонентом, зокрема висвітлено соціально-історичне і політичне тло, яке сприяло формуванню того чи іншого журналіста, редактора, видавця, проаналізовано його творчий доробок тощо. Після статті подано твори автора, спеціальну літературу про нього, архівні джерела.
      Відзначимо також, що нині стосовно окремих персоналій існують повніші відомості, отримані як із особистих фондів, так і різноманітних видань. Біобібліографічні статті з попередніх випусків доповнені масивом нової інформації.
      Матеріали, опубліковані у збірнику, розкривають основні віхи життя, громадської, політичної і культурної діяльності понад чотирьохсот постатей у газетярській та редакційно-видавничій справі.
      Для наукових працівників, викладачів, політологів, культурологів, журналістів, державних і громадських діячів.

  19. Українські Карпати: Природа. Економіка. Історія. Народознавство: Бібліографічний покажчик за 2001 рік / Уклад.: В. Г. Денисюк, Н. І. Кошик; Редкол.: М. А. Голубець (відп. ред.) та ін.; НАН України. ЛНБ ім. В. Стефаника.-Львів, 2006.- 300 с.
    ISBN 966-02-3913-0
    ISSN 1561-6215

      Двадцять шостий випуск містить карпатознавчу наукову і науково-популярну літературу за 2001 рік, видану в нашій країні та поза її межами.
      Видання традиційно складається з чотирьох основних розділів: "Природні умови і ресурси", "Соціально-економічний розвиток регіону", "Історія. Археологія. Краєзнавство", "Народознавство. Говори". В кінці покажчика виділено рубрики "Бібліографія" та "Карти".
      Багатовекторність дослідження регіону Українських Карпат вченими та спеціалістами різного профілю представлена у покажчику численними публікаціями, які налічують понад 2000 назв щорічно.
      У покажчику зібрано монографії, збірники статей, матеріали наукових конференцій, статті з періодичних видань, рецензії, автореферати дисертацій, вибірково - газетні публікації, про природні умови і ресурси Українських Карпат, їх раціональне використання і відтворення, рослинний і тваринний світ, про геологічну будову і корисні копалини, екологічні проблеми.
      Дослідники знайдуть тут матеріали про розвиток характерних для цих земель галузей промисловості й сільського господарства, особливості соціально-економічного розвитку. Історикам та краєзнавцям пропонується література з питань історії, археології та краєзнавства від найдавніших часів до сьогодення, окремо виділено історію населених пунктів регіону. У виданні відображена література про пам'ятки історії та культури і їх збереження, про розвиток музейної справи.
      Бібліографічний покажчик включає публікації з питань народознавства, у які входять загальні проблеми карпатознавства та етногенезу, наукові дослідження про самобутню духовну та матеріальну культуру, народне мистецтво та народні промисли, літературу про лінгвістичні особливості жителів цього регіону. Покажчик містить інформацію про сакральне мистецтво краю, про відображення карпатської тематики в літературі та мистецтві.
      Допоміжний апарат видання складається з іменного і географічного покажчиків та списку використаних джерел.
      Тематично бібліографічний щорічник орієнтований на проблематику досліджень академічних установ ЗНЦ НАН України. Видання розраховане на наукових працівників, спеціалістів різних галузей народного господарства, бібліотекарів, студентів та всіх тих, хто цікавиться історією Українських Карпат.

  20. Юліан Редько (1905-1993): Бібліографічний покажчик. Спогади. Дослідження / Авт.-упоряд. Т. Ю. Кульчицька; Наук. ред. О. Луцький; НАН України. ЛНБ ім. В. Стефаника.- Львів, 2006.- 350 с.
    ISBN 966-02-3154-7

      Збірник укладений з нагоди 100-річчя від дня народження відомого мовознавця, дослідника української антропонімії, педагога, професора Львівського державного університету ім. І. Франка (тепер Львівського національного університету ім. І. Франка), почесного члена відновленого НТШ у Львові Юліана Костянтиновича Редька (1905-1993).
      До збірника увійшли окремі матеріали з особистого архіву вченого - спогади, есе, нариси, що повинні зацікавити сучасного читача.
      Видання включає бібліографічний покажчик, який відображає маловідому художню, публіцистичну, літературно-критичну спадщину Ю. Редька 20-30-х рр. XX ст., праці з мовознавства, список неопублікованих творів, а також літературу про нього.
      Для філологів, студентів, дослідників громадського і культурного життя України XX ст., усіх, хто цікавиться історією української культури.

  21. Як користуватися систематичними каталогами Львівської наукової бібліотеки ім. В. Стефаника НАН України: Путівник / Уклад. Т. В. Алексеєва; НАН України. ЛНБ ім. В. Стефаника.-Львів, 2006.- 30 с.
    ISBN 966-02-3914-9

      Путівник по систематичних каталогах Львівської наукової бібліотеки ім. В. Стефаника розкриває зміст каталогів, їх структуру та наповнення. Надає рекомендації читачам, як швидко і правильно зорієнтуватися у систематичних каталогах бібліотеки та знайти в повному обсязі літературу з потрібної тематики.
      Для студентів, викладачів та працівників бібліотеки.


  22. Ярослав Дашкевич: Бібліографічний покажчик / Упоряд. М. Кривенко; НАН України. ЛНБ ім. В. Стефаника.-Львів, 2006.- 266 с.
    ISBN 966-02-3915-7

      Бібліографічний покажчик подає відомості про життєвий та творчий шлях відомого українського історика, політолога, культуролога, бібліографа, сходознавця, керівника Львівського відділення Інституту української археології та джерелознавства ім. М. Грушевського НАН України, професора Львівського національного університету ім. І. Франка, доктора історичних наук, громадського діяча Ярослава Дашкевича. Представлено інформацію про масштабний і багатоаспектний науковий, публіцистичний, редакторський доробок ученого за 60 років його наукової діяльності (1946-2006).
      Підготовлене до 80-річчя від дня народження Ярослава Дашкевича. Адресоване науковцям, фахівцям бібліотечної та архівної справи, викладачам і студентській молоді, дослідникам минулого і сьогодення нашої держави.