1. "Дзвони" (1931-1939): Анотований покажчик змісту / Укл. М. М. Комариця; Наук. ред. М. А. Вальо.- Львів. 1997.- 190 с.

      "Дзвони" - католицький літературно-науковий місячник, який виходив у Львові під ред. П. М. Ісаїва. Редколегію очолював Й. Сліпий. У "Дзвонах" друкувалися твори Б. І. Антонича, О. Лятуринської, Є. Маланюка, Н. Королевої, У. Самчука, М. Рильського; праці Й. Сліпого, В. Липинського, М. Гнатишака. В. Пачовського, В. Левицького та ін.
      Матеріали у покажчику систематизовані за тематичними розділами, що, в основному, відповідають журнальним рубрикам: українська та зарубіжна поезія й проза; наукові статті (з історії Церкви та історії України, богослов'я, літературознавства й лінгвістики, природничих наук); публіцистика; рецензії; хронікальні матеріали; вислови відомих українських та зарубіжних мислителів про роль релігії в процесі духовного формування особистості та держави.
      Для науковців (зокрема істориків Церкви), літературознавців, істориків, студентів та всіх читачів, які цікавляться історією української культури.

  2. Записки Львівської наукової бібліотеки ім. В. Стефаника НАН України.- Вип. 6 / Редкол.: Л. І. Крушельницька (відп. ред.) та ін.- Львів, 1997.- 180 с.


  3. Збірник праць Науково-дослідного центру періодики.- Вип. 4 / Редкол.: М. М. Романюк (відп. ред.) та ін.- Львів, 1997.- 340 с.

      У матеріалах збірника аналізуються становлення, розвиток, проблематика української періодики XIX-XX ст.; вивчається її роль у сучасних процесах державотворення, формування національної самосвідомості; досліджуються маловідомі сторінки життя та творчості українських журналістів, редакторів, видавців.
      Для наукових працівників, істориків, журналістів, політологів, краєзнавців, викладачів та студентів вузів.

  4. Зведений каталог інкунабул із збірок Львова / Укл. Д. Коваль-Гнатів, Н. Швець, Я. Павличко та ін.- Львів, 1997.- 60 с.

      Каталог передбачає докладний опис всіх друків XV ст., які збереглися у львівських збірках. Відповідно із загальноприйнятими нормами опису друків колискового періоду, передбачаються бібліографічні описи видань з колофонами та анотаціями стосовно авторів, друкарів, видань та їх власників, джерел надходження у дане книгосховище, подання власницьких записів та приміток.
      Оскільки багаті львівські книгосховища зазнали великих втрат інкунабул під час Другої світової війни, передбачено публікацію списку втрачених друків XV ст.
      Для спеціалістів-книгознавців та істориків книги.

  5. Репертуар української книги, 1798-1916: Матеріали до бібліографії.- Т. 2: 1871-1885 / Упоряд.. підготовка до друку та приміт. Л. І. Ільницької, О. І. Хміль; Наук. ред. Я. Р. Дашкевича; Відп. ред. Л. І. Крушельницька.- Львів, 1997.-388 с.

      Перший том вийшов у 1995 р.

  6. Українська журналістика в іменах / За ред. М. М. Романюка.- Львів, 1997.-Вип. IV.- 340 с.

      До збірника увійшли біобібліографічні статті про творців української журналістики, імена яких сучасному читачеві ще мало відомі. Окрім цього, досліджується життя і творчість редакторів, публіцистів, видавців закордонної української преси другої половини XIX-XX ст.
      Про кожного журналіста, редактора, видавця подаються найголовніші біографічні дані, бібліографія видань і публіцистичних творів, довідкова література та архівні джерела.
      Для наукових працівників, викладачів, політологів, культурологів, журналістів, політичних та державних діячів.

  7. Українська періодика: історія і сучасність: Доповіді і повідомлення 4-ї Всеукр. наук.-теорет. конференції (29-30 квітня 1997 р.) / Ред-кол.: М. М. Романюк (відп. ред.) та ін.- Львів, 1997.-240 с.
    ISBN 5-7702-1246-2

      У збірник доповідей та повідомлень учасників четвертої конференції увійшли матеріали, в яких автори продовжують вивчати українську періодику минулого і сьогодення, її стан і найважливіші завдання, проблематику публікацій, особливості функціонування. У публікаціях розглядаються проблеми відображення засобами масової інформації соціального стану суспільства, інтелектуального рівня української преси, аналізуються україномовні еміграційні видання, досліджується творча спадщина видавців, редакторів, публіцистів, діяльність яких сприяла збереженню національних традицій, розвитку української мови й культури, утвердженню почуття національної самосвідомості народу.

  8. Українські Карпати: Покажчик літератури за 1994 рік.

      Щорічний бібліографічний покажчик відображає наукову і науково-популярну літературу, видану в нашій країні і за рубежем, про природні умови і ресурси Карпат, їх раціональне використання і відтворення, соціально-економічний розвиток, історію, археологію, етнографію, лінгвістичні особливості даного регіону.
      Розрахований на вчених, спеціалістів народного господарства, бібліотекарів, студентів.

  9. Бальтазар Гакет i Україна: Статті i матеріали / НАН України. ЛНБ iм. В. Стефаника; Автор-упоряд. М. Вальо; Ред. Л. Iльницька; Вiдп. ред. Л. I. Крушельницька.- Львів: Львів. обл. кн. друкарня, 1997.- 134 с.+15 с. iл.

      У праці вперше зібрані матеріали про маловідомого в Україні вченого і мандрівника французького походження, професора Львівського університету в 1787-1805 рр. Бальтазара Гакета (Акй). Крім статей про його життя і наукову діяльність, подаються перші переклади українською мовою його "Автобіографії", листування, а також фрагментів його подорожей в Українські Карпати, в Крим і на Запоріжжя, що містять цінні відомості про ці регіони України.

  10. Левицька Г. Основи сучасної педалiзацiї / Вищий держ. муз. iн-т iм. М. В. Лисенка, ЛНБ iм. В. Стефаника НАН України та iн.- Львів: Вид-во "Львів УНТЕI", 1997.- 81 с., ноти.


  11. Лизанчук В.В. З-пiд iга iдолiв: (Роздуми про пережите) / Фак-т журналістики ЛДУ iм. I. Франка, НДЦ перiодики ЛНБ iм. В. Стефаника НАН України.- Львiв: Львiв. кн. ф-ка "Атлас", 1997.- 218 с.

      На основі документального матеріялу у книжці розкрито руйнівні антиукраїнські наслідки комуністично-імперської ідеології, показано складні морально-психологічні аспекти духовно-громадянського самовизначення, утвердження національно-державницького "Я".

  12. Павлюк I. З. Українські часописи Волині, Полісся, Холмщини та Підляшшя (1917-1939 рр.): Анотований покажчик / НАН України. ЛНБ iм. В. Стефаника, НДЦ періодики; Вiдповiд. ред. М. М. Романюк.- Львів; Луцьк: Надстир'я, ТЗоВ "Ковельська міська друкарня", 1997.- 180 с.

      В анотованому покажчику вперше розглядається українська преса Волині, Полісся, Холмщини та Підляшшя, які у 1921-1939 рр. перебували у складі Польської Республіки. Автор подає технічні та змістові характеристики видань, імена активних творців процесу становлення та розвитку преси, її участі в національно-визвольній боротьбі, культурному, економічному житті регіонів та всієї Великої України.
      Полегшать роботу з книгою розміщення описів за алфавітом, хронологічний та географічний покажчики, іменний покажчик, алфавітний покажчик друкарень.
      Для дослідників мас медіа, краєзнавців, бібліографів, журналістів, культурологів, філологів, істориків.

  13. Оксана П'ятигорська. Микола Лисенко: [Перевидання 1938 р.].- Львiв: Наук.-вид. Пiдприємство "Мета", 1997.- 78 с.